7 Nawyków Skutecznego Działania


Książka, obok której nie można przejść obojętnie

2012_08_25_EFFECTIVE smallChciałabym Ci polecić książkę Stephena R. Coveya p.t. “7 Nawyków Skutecznego Działania.” Publikacja ta mówi o sposobie podejścia do życia, które pozwala osiągnąć prawdziwy sukces. Ale sukces dobrze rozumiany, obejmujący całościowo życie i pozwalający osiągnąć zadowolenie i satysfakcję. Jest to możliwe pod warunkiem holistycznego podejścia do siebie i swoich możliwości. Koncentrowanie się tylko na jednym celu w jednej dziedzinie życia, np. na karierze może pozwolić odnieść sukces ale i przyczynić się do klęski w obszarze rodzinnym, itp. Ta książka pozwala zastanowić się nad tym co naprawdę chcemy osiągnąć w życiu oraz podpowiada jaką przyjąć postawę by to osiągnąć.

Mój pierwszy raz

Z siedmioma nawykami po raz pierwszy spotkałam się w jednej z firm, w której pracowałam gdzie zaproponowano nam szkolenie oparte na tym poradniku. Uważałam je za bardzo wartościowe, ale w zasadzie nie wiele zmieniłam w moim życiu. I tak minęło kilka(naście) lat.

Do trzech razy sztuka

three handprintsRok temu dostałam wspomnianą książkę na imieniny. To skłoniło mnie do jej przeczytania. Główną refleksją było to, że w zasadzie nie stosuję wielu z podanych zasad a bardzo mi się one podobają. Problem w tym, że autor proponuje by poradnika nie czytać jednym tchem tylko systematycznie i powoli. By ćwiczyć umiejętności każdego nawyku przez dłuższy czas. I dzielić się wiedzą z innymi. I to się stało inspiracją do mojego bloga. Postanowiłam dzielić się wiedzą online by zapisując przemyślenia utrwalać je sobie. A także chcę pisać o moich próbach i rezultatach by zmotywować się do działania. Zakładając, że będę dokonywać regularnych wpisów muszę robić jakieś postępy w pracy nad książką by mieć o czym pisać. Dlatego od dziś zaczynam czytać powoli tę książkę, ćwiczyć nowe umiejętności i dzielić się nimi z innymi.

Reklamy

2 thoughts on “7 Nawyków Skutecznego Działania

  1. Jeśli chodzi o 7 nawyków Coveya, to jest to dla mnie jedna z najważniejszych książek jaką przeczytałem w życiu. Może nie posunęła mnie do jakichś rewolucyjnych zmian, ale niesamowicie zmieniła moje postrzeganie świata, jak i siebie.

    Pozdrawiam 😉

    • Zgadzam się że jest to ważna książka. Ale właśnie dlatego chcę by stała się czymś więcej niż tylko ważną książką. Chcę by była moją inspiracją do zmiany, ramą do ćwiczeń nad sobą i sposobem na odniesienie sukcesu w życiu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s